Programul sportivilor romani pentru joi este mai restrans numeric, dar cuprinde cateva repere exceptionale, legate de concursul de scrima, in care lupta echipa feminina de spada, una dintre marile noastre sperante la medalii.

Este, intr-un fel, in afara acestor momente de tensiune, un respiro in perspectiva zilei de vineri, cand vom avea in lupta pentru medalii (de aur, cred eu, nu numai ca sper) tenismenii de la dublu. Si cand incepe atletismul, unul dintre marile spectacole olimpice, poate cel mai important, indiferent daca esti implicat direct sau nu. De asemenea, canotajul, cu programul decalat din cauza anularii concursului dinr-o zi intreaga, ar putea avea reprogramari, greu de aflat de pe acum.

Va reamintesc ca in ce priveste programul TVR orele sunt cele de la Bucuresti, evident, iar la participarea sportivilor romani – ora locala, la care, ca sa ajungem simultan pe meleagurile noastre, adaugam 6 ore.

11 AUGUST
TVR 1 TVR 2 TVR 3
11.00 – 13.00 R
14.00 – 14.30 Jurnal olimpic 15.00 – 16.00  golf(13.30-22.00)
14.30 – 19.00 canotaj(16.00, 16.40)/spada echipe F (15.00-16.00  R16/16.30-17.30 QF/19.15-20.15 SF)/box/tenis de masa (16.00-18.00 M SF) 15.30 – 17.15 volei M 16.00 – 16.50 volei pe plaja F Brazilia-Polonia
IRN-CUB
18.00-18.30 LOTO
20.15 – 22.00 baschet M BRA-CRO/spada F echipe (20.30-21.30 locurile 5-6/7-8) 18.00 – 20.40 (2.00) tenis (SF F, QF M…) 17.00 – 17.50 volei pe plaja M Canada-Cuba
22.00 – 23.55 gimnastica F individual 20.40 – 22.10 handbal M DEN – CRO 18.00 – 19.00 golf
0.30 – 01.30 – spada F aur  echipe/ceremonie 1.37-1.46 23.00 – 0.00 spada F bronz echipe 19.00 – 22.00 natatie
01.50 – 03.20 handbal M SLO-SWE 01.00 – 02.45 baschet M NIG-ESP 21.30 – 0.10 judo medalii/22.00-22.56 tir cu arcul F semifinale +bronz si aur
04.00 – 05.55 natatie 02.30 – 04.30 tenis de masa M bronz + aur 0.20-0.30 Velodrom M finala echipe sprint
04.30 – 06.15 baschet M Lituania-Argentina 0.30 – 01.30 rugby M bronz si aur
02.30 – 04.15 volei M ITA-MEX
04.35 – 06.20 volei M BRA-USA

Scrima Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe 11-aug. 9:00 calificari
Tenis Romania dublu mixt 11-aug. 12:00 sferturi de finala
Inot Trandafir Norbert 50m liber 11-aug. 13:00 serii
Scrima Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe 11-aug. 13:15 semifinale
Scrima Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe 11-aug. 17:00 finale
Inot Trandafir Norbert 50m liber 11-aug. 22:00 semifinala

 

Advertisements