Programul sportivilor romani participanti la JO de la Rio de Janeiro se subtiaza pe zi ce trece, pentru ca, din lista initiala, trebuie sa sterg pe cei care nu s-au calificat mai departe (la tenis si tenis de masa, de pilda, dar si la gimnastica, individual compus).

Apropo de acest program, orele pe care le prezinta sunt cele locale, cum multi dintre dvs v-ati dat seama, dar subliniez din nou, pentru ca daca as amesteca ora locala cu ora de la Bucuresti am ameti cu totii.

Socoteala este simpla: la programul TVR, evident, sunt orele de la Bucuresti, iar la sportivi sunt cele de la Rio de Janeiro, la care adaugati 6 ore.

Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- 10-aug. 8:30 semifinala
Scrima Calugareanu Malina floreta individual 10-aug. 8:30 calificari
Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u 10-aug. 8:50 semifinala
Canotaj Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela 8+ 10-aug. 9:50 recalificari
Inot Dascal Iulia 100m liber 10-aug. 10:04 serii
Tenis Horia Tecau, Mergea Florin dublu 10-aug. 10:45 semifinala
Tenis Romania dublu mixt 10-aug. 11:00 tur 1
Handbal Romania echipe feminin 10-aug. 11:30 ROU vs. MNE
Haltere Hulpan Florina 69kg 10-aug. 12:30 finala
Scrima Dolniceanu Tiberiu sabie individual 10-aug. 12:45 calificari
Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 10-aug. 15:30 semifinala
Scrima Calugareanu Malina floreta individual 10-aug. 17:30 semifinale si finala
Scrima Dolniceanu Tiberiu sabie individual 10-aug. 18:30 semifinale si finala
Haltere Captari Dumitru 77kg 10-aug. 19:00 finala
Inot Dascal Iulia 100m liber 10-aug. 22:12 semifinala
Inot Radu Marius 100m liber 10-aug. 22:57 finala

10 AUGUST
TVR 1 TVR 2 TVR 3
11.00 – 13.00 R 16.00 – 17.45 hochei pe iarba ESP-Noua Zeelanda F
14.00 – 14.30 Jurnal olimpic 15.30-17.00  HANDBAL F  BRA-ESP 18.00 – 18.50 volei pe plaja F Olanda-Austra
14.30 – 19.00 (17.30) Canotaj(14.30, 15.30, 15.50)/judo/haltere/tenis de masa(16.00-18.00 F SF) 19.00 – 21.15 Natatie 19.00 – 21.00 fotbal M ARG-Honduras
17.30 – 19.00 handbal F ROU – MNT 18.45 – 20.35 sabie (Dolniceanu)(18.45-19.05 R64/19-15-20.35 R 32) 21.00 – 22.45 Volei F SUA-SRB
20.40 – 22.10 handbal F RUS – SWE/sabie Dolniceanu (20.45-21.25 R16/21.40-22.00 QF) 20.15 – 22.00 Baschet M Franta-Serbia 23.00 -00.00 rugby sferturi M 2 meciuri
22.00 – 00.30 Gimnastica M indiv 22.00 – 00.00 fotbal GER/FIJI 00.00 – 01.00 tir cu arcul finalul zilei (21.00-00.55)
01.00 – 02.45 Baschet M Australia – SUA 00.30 – 1.20 sabie semif 01.00 – 03.00 fotbal M COL-NGR
2.45 – 3.15 sabie medalie aur / tenis de masa F aur+bronz (2.30-4.30) 1.50 – 3.20 handbal F HOL-KOR 3.00 – 3.50 volei pe plaja F SUA-Elvetia
4.00 – 6.30 natatie 4.00 – 6.00 Fotbal DEN – BRA 4.35 – 6.20 Volei F BRA-JPN
Advertisements