Cu rezervele legate de intrecerile de canotaj, care au fost date peste cap de vantul puternic de duminica, astfel incat si intrecerile de pe canalul din plin oras vor avea un program cu totul diferit fata de cel initial, am incercat sa intuiesc cum vor concura romanii in a 5-a zi a Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro.

Astfel, am transferat mecanic programul de canotaj de luni pe marti, pentru a lasa luni loc probelor de duminica, si astfel am completat cum m-am priceput tabelul cu romanii de la JO, evident amanand ambarcatiunile de luni pentru marti. Repet, cu aceasta rezerva (care se rasfrange si asupra programului TVR), iata cam cum arata aceasta a 5-a zi a intrecerilor carioca, in ce ne priveste.

Totodata, le-am scos, nevoit din pacate, din cauza eliminarilor, pe Irina Begu si pe Elizabeta Samara din programul probelor de simplu, sperand ca in cursul zilei de luni si in noaptea de luni spre marti se califica celeilalti sportivi romani ramasi inca in cursa. Fusul orar nu ingaduie nimanui sa poata prinde astfel de modificari de ultim moment.

9 AUGUST
TVR1 TVR2 TVR3
11.00 – 13.00 R 15.00 – 16.00  tir cu arcul M+F (R 32 15.00-18.55)
14.00 – 14.30 Jurnal olimpic 15.30 – 17.00 handbal M  QTR-FRA 16.00 – 16.50 volei pe plaja M Brazil-Canada
14.30 – 19.00 canotaj(15.50)/judo/haltere/tenis de masa (16.00-20.00 F QF) 17.35 – 19.20 Volei M FRA-MEX 17.00 – 17.50 volei pe plaja M SUA-Mexic
18.00 – 18.30 rugby M GBR-Kenya
17.30 – 19.00 Handbal M GER – POL 19.00 – 20.45 Natatie 18.30 – 20.15 hochei pe iarba GER-IRL  M
21.00 – 22.45 Volei M ITA-USA 20.00 – 20.56  calarie obstacole finala
20.15 – 22.00 Baschet M ESP-BRA 22.40 – 0.10 handbal M BRA-SLO
22.00 – 23.55 Gimnastica F echipe 0.15 – 2.30 haltere (1.00-3.00), box (23.00-01.00) 21.30 – 0.00 Judo, haltere, tenis de masa(22.00-0.00 M QF)
0.10 – 4.00 Tenis (posibil tenis de masa sferturi M 2.30-4.30) 2.30 – 4.15 Volei M CUB-EGY 22.00 – 23.00 sarituri in apa 10 m F sincron finala
4.00 – 6.10 Natatie 4.30 – 6.15 baschet M Argentina –Croatia 00.00-02.00 Fotbal F COL-USA
3.00 – 3.50 volei pe plaja F Germ-Olanda
4.35 – 6.20 Volei m BRA-CAN

 

Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- 9-aug. 9:10 recalificari
Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u 9-aug. 9:20 recalificari
Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 9-aug. 10:20 recalificari
Canotaj Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela 8+ 9-aug. 10:30 calificari
Judo Natea Daniel plus 100kg 9-aug. 10:00 calificari
Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela simplu 9-aug. 10:00 sferturi de finala
Tenis Niculescu Monica simplu 9-aug. 10:45 tur 3
Tenis Horia Tecau, Mergea Florin dublu 9-aug. 10:45 sferturi de finala
Box Nistor Mihai plus 91kg 9-aug. 12:45 tururi preliminarii
Inot Radu Marius 100m liber 9-aug. 13:00 serii
Judo Natea Daniel plus 100kg 9-aug. 15:30 recalificari si finale
Tenis de masa Crisan Adrian simplu 9-aug. 16:00 sferturi de finala
Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu 9-aug. 16:00 sferturi de finala
Box Nistor Mihai plus 91kg 9-aug. 18:45 tururi preliminarii
Inot Radu Marius 100m liber 9-aug. 22:00 semifinala

Advertisements