Asa cum v-am obisnuit, sper, deja, in fiecare zi gasiti aici programul bogatelor, exceptionalelor emisiuni ale Televiziunii Romane (i-as ruga pe prieteni si pe ceilalti sa ne asumam ekekeria, armistitiul olimpic, si sa renuntam la carcoteli, colegii nostri muncesc pe branci, am simtit-o in 2000 pe pielea mea), precum si sportivii romani care concureaza in a doua zi de intreceri olimpice.

Aici, la participarea alor nostri, v-as ruga sa faceti efortul sa adunati 6 ore, pentru ca am ales sa dau ora locala, pentru a nu tot schimba ba cu ora noastra, ba cu GMT, ca ametim cu totii. Deci, ora pe care o vedeti este cea de la Rio, iar pentru a o afla pe cea de la noi adunati cu 6.

In fotografie, judoca romani care s-au postat pe Facebook, iar alegerea banuiti de ce am facut-o. Da, si eu cred…

7  AUGUST
TVR 1
11.00 – 13.00 R Handbal ROU-ANG TVR2 TVR 3
14.00 – 14.30 Jurnal olimpic 15.45 – 17.15 Gimnastica F calificari 15.30 – 17.00 Handbal M CRO-QTR
14.30 – 19.00 Canotaj(15.30, 16.10, 18.00)/judo(F 52, M 66)/haltere/tenis de masa(15.00-16.00 F tur 2, 16.00-18.00 M tur 2)/box 17.30 – 19.00 Gimnastica F (Rou) 17.30 – 19.00 Handbal M SWE-GER
18.00-18.30 LOTO
19.00 – 20.00 Natatie (19.00-21.35) /haltere/box 19.00-21.00 Fotbal Fiji-Mexic M
20.00 – 20.30 Ponor rezumat 20.15 – 22.00 baschet Brazilia-Lituania 21.00 – 23.00 fotbal HON – POR M
20.30 – 22.00 Gimn F calificari 22.00 – 23.30 tenis 23.00 – 0.00 rugby F sferturi 2 meciuri
21.30 – 23.40 Judo (F 52, M 66 /23.50 ceremonie 52)/tenis de masa(19.30-20.30 F tur 2, 20.30-22.30 M tur 2)/haltere 23.30 – 01.00 Gimnastica F calificari 00.00 – 02.00 Fotbal SWE – NIG
00.00 – 02.00 Fotbal ARG-ALG 01.00 – 02.45 baschet M Spania-Croatia 02.30-04.15 hochei pe iarba AUS-ESP M
02.30 – 04.00 Gimnastica F calificari 02.30 – 04.15 Volei M RUS-CUB 04.00 – 04.50 volei pe plaja F Italia-Canada
04.00 – 6.25 Natatie 04.35 – 06.20 Volei M ARG-IRN 05.00 – 05.50 volei pe plaja M Rusia-Polonia

Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela simplu 7-aug. 9:00 tur 2
Tenis de masa Samara Elizabeta simplu 7-aug. 9:00 tur 2
Canotaj Pirghie Cristi, Palamariu George 2- 7-aug. 9:30 recalificari
Gimnastica artistica Ponor Catalina individual compus 7-aug. 9:45 calificari
Judo Chitu Andreea 52kg 7-aug. 10:00 calificari
Tenis de masa Crisan Adrian simplu 7-aug. 10:00 tur 2
Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu 7-aug. 10:00 tur 2
Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- 7-aug. 10:10 calificari
Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u 7-aug. 10:40 calificari
Tenis feminin si masculin simplu si dublu 7-aug. 11:00 tur 1
Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- 7-aug. 12:00 calificari
Inot Glinta Robert 100m spate 7-aug. 14:14 serii
Inot Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert 4x100m liber 7-aug. 15:06 serii
Judo Chitu Andreea 52kg 7-aug. 15:30 recalificari si finale
Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela simplu 7-aug. 18:00 tur 3
Tenis de masa Samara Elizabeta simplu 7-aug. 18:00 tur 3
Tenis de masa Crisan Adrian simplu 7-aug. 20:00 tur 3
Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu 7-aug. 20:00 tur 3
Inot Glinta Robert 100m spate 7-aug. 23:06 semifinala
Inot Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert 4x100m liber 7-aug. 23:42 finala

 

Advertisements