* Cu cei numai 9 reporteri (Emil Hossu-Longin, Dragos Bocanaciu, Cojocaru Dragos, Cristian Mindru, Alex Roman, Costi Serbu, Vasile Buta, Alina Alexoi si Daniela Enachescu), ajutati, evident, ca altfel nu se poate, de oamenii ramasi la Bucuresti, TVR va face un tur de forta fara precedent la actuala editie.

Dupa ce ieri am postat aici programele primei zile (6 august, cu precizarea ca tot pe 6 august, de la ora 1,15 se va transmiste in direct Ceremonia de deschidere, precedata, inca din ultimele minute din 5 august, de la 23,55 cu alte materiale, intre care si un film exceptional despre Nadia Comaneci), iata programele TVR de la Jocuri pe  7, 8, 9, 10 si 11  august.

7  AUGUST
TVR 1    
11.00 – 13.00 R Handbal ROU-ANG TVR2 TVR 3
14.00 – 14.30 Jurnal olimpic 15.45 – 17.15 Gimnastica F calificari 15.30 – 17.00 Handbal M CRO-QTR
14.30 – 19.00 Canotaj(15.30, 16.10, 18.00)/judo(F 52, M 66)/haltere/tenis de masa(15.00-16.00 F tur 2, 16.00-18.00 M tur 2)/box 17.30 – 19.00 Gimnastica F (Rou) 17.30 – 19.00 Handbal M SWE-GER
18.00-18.30 LOTO    
  19.00 – 20.00 Natatie (19.00-21.35) /haltere/box 19.00-21.00 Fotbal Fiji-Mexic M
20.00 – 20.30 Ponor rezumat 20.15 – 22.00 baschet Brazilia-Lituania 21.00 – 23.00 fotbal HON – POR M
20.30 – 22.00 Gimn F calificari 22.00 – 23.30 tenis 23.00 – 0.00 rugby F sferturi 2 meciuri
21.30 – 23.40 Judo (F 52, M 66 /23.50 ceremonie 52)/tenis de masa(19.30-20.30 F tur 2, 20.30-22.30 M tur 2)/haltere 23.30 – 01.00 Gimnastica F calificari 00.00 – 02.00 Fotbal SWE – NIG
00.00 – 02.00 Fotbal ARG-ALG 01.00 – 02.45 baschet M Spania-Croatia 02.30-04.15 hochei pe iarba AUS-ESP M
02.30 – 04.00 Gimnastica F calificari 02.30 – 04.15 Volei M RUS-CUB 04.00 – 04.50 volei pe plaja F Italia-Canada
04.00 – 6.25 Natatie 04.35 – 06.20 Volei M ARG-IRN 05.00 – 05.50 volei pe plaja M Rusia-Polonia

 

 

8 AUGUST
TVR 1 TVR 2 TVR 3
11.00 – 13.00 R    
14.00 – 14.30 Jurnal olimpic 15.30 – 17.00 Handbal F  KOR-SWE 15.30 – 17.15 volei F CHN-ITA
14.30 – 19.00 Canotaj(15.10, 15.20, 16.20, 16.30)/judo (F 57, M 73)/haltere/tenis de masa (16.00-18.00 F tur 3, 18.00-20.00 M tur 3) /tir finala 18.00-18.30 17.30 – 19.00 Handbal F  FRA-RUS 17.00 – 18.45 hochei pe iarba M GER-IND
  19.00 – 20.25 natatie 18.45-19.30 calarie
20.00 – 22.00 tenis (rezerva volei inregistrat de la 17.35-19.20) 20.40 – 22.10 handbal F ESP-NOR 19.30 – 21.15 hochei pe iarba F New zeeland-GER
22.00 – 22.40 emisiune handbal 22.00 – 00.40 Gimnastica M echipe  
22.40 –00.10 Handbal F BRA-ROU 01.00 – 03.00 Haltere 22.00-23.00 sarituri in apa 10 m M sincron finala
00.10 -01.00 emisiune handbal 02.30 – 04.15 Volei F RUS-KOR 23.30 – 0.20 volei pe plaja F Olanda-C Rica
01.00 –02.45 Baschet M SUA-Venez 04.30 – 06.15 Baschet M China-Franta 0.30 – 01.30 rugby F bronz  si aur
02.45 – 04.00 tenis   01.30 – 02.50 Polo JPN-BRA M
04.00 – 06.00 Natatie   02.50 – 04.10 polo CRO-MNT M
    04.35 – 06.20 Volei F BRA-ARG

 

9 AUGUST
TVR1 TVR2 TVR3
11.00 – 13.00 R   15.00 – 16.00  tir cu arcul M+F (R 32 15.00-18.55)
14.00 – 14.30 Jurnal olimpic 15.30 – 17.00 handbal M  QTR-FRA 16.00 – 16.50 volei pe plaja M Brazil-Canada
14.30 – 19.00 canotaj(15.50)/judo/haltere/tenis de masa (16.00-20.00 F QF) 17.35 – 19.20 Volei M FRA-MEX 17.00 – 17.50 volei pe plaja M SUA-Mexic
    18.00 – 18.30 rugby M GBR-Kenya
17.30 – 19.00 Handbal M GER – POL 19.00 – 20.45 Natatie 18.30 – 20.15 hochei pe iarba GER-IRL  M
  21.00 – 22.45 Volei M ITA-USA 20.00 – 20.56  calarie obstacole finala
20.15 – 22.00 Baschet M ESP-BRA 22.40 – 0.10 handbal M BRA-SLO  
22.00 – 23.55 Gimnastica F echipe 0.15 – 2.30 haltere (1.00-3.00), box (23.00-01.00) 21.30 – 0.00 Judo, haltere, tenis de masa(22.00-0.00 M QF)
0.10 – 4.00 Tenis (posibil tenis de masa sferturi M 2.30-4.30) 2.30 – 4.15 Volei M CUB-EGY 22.00 – 23.00 sarituri in apa 10 m F sincron finala
4.00 – 6.10 Natatie 4.30 – 6.15 baschet M Argentina –Croatia 00.00-02.00 Fotbal F COL-USA
    3.00 – 3.50 volei pe plaja F Germ-Olanda
    4.35 – 6.20 Volei m BRA-CAN
10 AUGUST
TVR 1 TVR 2 TVR 3
11.00 – 13.00 R   16.00 – 17.45 hochei pe iarba ESP-Noua Zeelanda F
14.00 – 14.30 Jurnal olimpic 15.30-17.00  HANDBAL F  BRA-ESP 18.00 – 18.50 volei pe plaja F Olanda-Austra
14.30 – 19.00 (17.30) Canotaj(14.30, 15.30, 15.50)/judo/haltere/tenis de masa(16.00-18.00 F SF) 19.00 – 21.15 Natatie 19.00 – 21.00 fotbal M ARG-Honduras
17.30 – 19.00 handbal F ROU – MNT 18.45 – 20.35 sabie (Dolniceanu)(18.45-19.05 R64/19-15-20.35 R 32) 21.00 – 22.45 Volei F SUA-SRB
20.40 – 22.10 handbal F RUS – SWE/sabie Dolniceanu (20.45-21.25 R16/21.40-22.00 QF) 20.15 – 22.00 Baschet M Franta-Serbia 23.00 -00.00 rugby sferturi M 2 meciuri
22.00 – 00.30 Gimnastica M indiv 22.00 – 00.00 fotbal GER/FIJI 00.00 – 01.00 tir cu arcul finalul zilei (21.00-00.55)
01.00 – 02.45 Baschet M Australia – SUA 00.30 – 1.20 sabie semif 01.00 – 03.00 fotbal M COL-NGR
2.45 – 3.15 sabie medalie aur / tenis de masa F aur+bronz (2.30-4.30) 1.50 – 3.20 handbal F HOL-KOR 3.00 – 3.50 volei pe plaja F SUA-Elvetia
4.00 – 6.30 natatie 4.00 – 6.00 Fotbal DEN – BRA 4.35 – 6.20 Volei F BRA-JPN
11 AUGUST
TVR 1 TVR 2 TVR 3
11.00 – 13.00 R    
14.00 – 14.30 Jurnal olimpic   15.00 – 16.00  golf(13.30-22.00)
14.30 – 19.00 canotaj(16.00, 16.40)/spada echipe F (15.00-16.00  R16/16.30-17.30 QF/19.15-20.15 SF)/box/tenis de masa (16.00-18.00 M SF) 15.30 – 17.15 volei M 16.00 – 16.50 volei pe plaja F Brazilia-Polonia
IRN-CUB
18.00-18.30 LOTO    
20.15 – 22.00 baschet M BRA-CRO/spada F echipe (20.30-21.30 locurile 5-6/7-8) 18.00 – 20.40 (2.00) tenis (SF F, QF M…) 17.00 – 17.50 volei pe plaja M Canada-Cuba
22.00 – 23.55 gimnastica F individual 20.40 – 22.10 handbal M DEN – CRO 18.00 – 19.00 golf
0.30 – 01.30 – spada F aur  echipe/ceremonie 1.37-1.46 23.00 – 0.00 spada F bronz echipe 19.00 – 22.00 natatie
01.50 – 03.20 handbal M SLO-SWE 01.00 – 02.45 baschet M NIG-ESP 21.30 – 0.10 judo medalii/22.00-22.56 tir cu arcul F semifinale +bronz si aur
04.00 – 05.55 natatie 02.30 – 04.30 tenis de masa M bronz + aur 0.20-0.30 Velodrom M finala echipe sprint
  04.30 – 06.15 baschet M Lituania-Argentina 0.30 – 01.30 rugby M bronz si aur
    02.30 – 04.15 volei M ITA-MEX
    04.35 – 06.20 volei M BRA-USA
Advertisements